TORMIX Tormix

Łożyska kulkowe zwykłe

Łożyska kulkowe zwykłe to najbardziej popularne łożyska toczne. Bardzo prosta konstrukcja. Są nierozłączne, stosunkowo uniwersalne, przystosowane do pracy przy dużych obrotach. Produkowane są w wielu seriach wymiarowych, również w układzie calowym.

Łożyska kulkowe zwykłe jednorzędowe produkowane są również z blaszkami ochronnymi (Z) lub uszczelkami gumowymi (RS). Napełnione są smarem na cały okres używania. Zastosowanie uszczelek 2RS, czyli pokryte z obu stron gumą pozwala na pracę w temperaturze od -30 do 110°C. Możliwość przenoszenia obciążeń promieniowych (w zależności od serii i wielkości łożyska, większych lub mniejszych) oraz niewielkich obciążeń osiowych. W przypadku, w których wymagane są proste ustalenia łożyska w kierunku osiowym, możliwe jest stosowanie łożysk z rowkiem osadczym na pierścieniu zewnętrznym i pierścieniem osadczym. W zależności od potrzeb łożyska te produkowane są w wyższych klasach dokładności (P6, P5, P4). Dostępne są również łożyska z powiększonymi luzami (C3, C4, C5) oraz z mniejszymi niż normalne (C2).

Łożyska kulkowe zwykłe dwurzędowe posiadają dwa rzędy kulek co znacznie zwiększa nośność tych łożysk przy nieznacznie większej szerokości od łożysk jednorzędowych.Zapewniają one większą sztywność łożyskowania. Łożyska kulkowe zwykłe jednorzędowe produkowane są w seriach od: 617; 60; 62; 63; 64; a dwurzędowe od: 42; 43.

 

łożyska do obudów online

łożyska z obudowami sklep internetowy

łożyska sklep internetowy

 
TORMIX
59 842 96 07