TORMIX Tormix

Filtry paliwowe

Filtry paliwa zatrzymują zanieczyszczenia znajdujące się w benzynie , oleju napędowym a nawet są stosowane w instalacjach LPG, skutecznie chroniąc precyzyjne elementy układu paliwowego silników spalinowych przed szybkim zużyciem. 

Puszkowe filtry paliwa stosowane są zazwyczaj jako filtry dokładnego oczyszczania oraz jako filtry wstępne w układach wielostopniowego filtrowania dlatego często można spotkać tego typu filtry z charakterystycznym
korkiem spustowym wody z umieszczonego wewnątrz separatora. Zewnętrzne filtry przypominają puszkowe filtry oleju jednak nie zawierają żadnych zaworów wewnętrznych.Podobny jest także proces wymiany zużytych filtrów, który sprowadza się do odkręcenia zużytego i przykręcenia nowego filtra.

Przewodowe filtry paliwa stosowane są w systemach paliwowych szczególnie benzynowych silników gażnikowych i wtryskowych gdzie montowane są na przewodzie paliwowym za pomocą szybkozłączek, wkrętek lub opasek zaciskowych. Filtry tego typu posiadają wkład filtracyjny z przegrodą papierową plisowaną lub nawojową.

Wkłady filtrów paliwa umieszczane w rozbieralnych obudowach wykorzystuje się powszechnie do filtrowania paliwa w dużych silnikach samochodów ciężarowych i ciężkich maszynach.Wymienne wkłady filtrów paliwa w wersji Eko coraz częściej spotyka się w obecnie produkowanych nowoczesnych silnikach przeznaczonych do samochodów osobowych , z których wypierają one filtry puszkowe lub przewodowe.
 
TORMIX
59 842 96 07